Vasara yra puikus metas keliauti ir atrasti naujas vietas. O koks geresnis būdas tai padaryti, jei ne ekskursijomis po gražiąją Lietuvą? Šalis turi begalinį turtą, į kurį verta pažvelgti: nuo istorinių miestų ir pilių iki stulbinančių gamtos parkų ir kultūrinių vietų. Apžvelkime keletą pasirinkimo galimybių šiai vasarai.

Vilniaus senamiestis

Vilnius, Lietuvos sostinė, garsėja savo gražiu senamiesčiu, kuris yra UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąraše. Ekskursija po Vilniaus senamiestį siūlo sužinoti daugiau apie Lietuvos istoriją, meną ir kultūrą. Galite aplankyti Gedimino pili, Pilies gatvę, Užupį ir daugybę istorinių bažnyčių.

Trakų pilis

Trakų pilyje, esančioje salos viduryje Galvės ežere, vyrauja įspūdinga istorinė atmosfera. Pilies muziejus siūlo įdomių ekspozicijų, o aplinkiniai parkai ir ežerai suteikia puikių galimybių atsipalaiduoti ir mėgautis gamta.

Klaipėdos pajūris

Klaipėda ir jos aplinkinės pajūrio vietovės, tokios kaip Palanga ir Nida, yra puiki vasaros ekskursijos kryptis. Galite mėgautis Baltijos jūros paplūdimiais, aplankyti Kuršių nerijos nacionalinį parką ir apžiūrėti kopas Nidoje, arba aplankyti Palangos botanikos parką ir gintaro muziejų.

Kauno modernizmo architektūra

Kaunas, antras pagal dydį Lietuvos miestas, yra garsus savo modernizmo architektūra, kuri yra UNESCO pasaulio paveldo sąrašo dalis. Ekskursija po Kauną gali apimti įvairias istorines vietas, tokias kaip Pažaislio vienuolyną, M.K. Čiurlionio dailės muziejų ir daugybę modernistinių pastatų.

Druskininkai ir Grūto parkas

Druskininkai yra sveikatingumo kurortas su daugybe pramogų, tokių kaip vandens parkas, lankstymo muziejus ir nemirtinga „Snow Arena”. Čia taip pat galite aplankyti Grūto parką, kur rodoma didelė sovietmečio statulų ir meno kolekcija.

Lietuva turi daugybę įdomių vietų, kurias galima aplankyti vasaros metu. Ar jūs norite tyrinėti istorinius miestus, mėgautis jūros paplūdimiais, ar patirti unikalų kultūros paveldą, Lietuvoje yra daugybė pasirinkimo galimybių. Plačiai ir smagiai praleiskite šią vasarą, atrasdami Lietuvos grožį!