Pasiruošimas kelionei automobiliu po Europą yra įdomus projektas, kurį reikia kruopščiai suplanuoti. Pirmasis žingsnis siekiant užtikrinti sėkmingą kelionę automobiliu – pasirinkti maršrutą ir suplanuoti sustojimus pakeliui. Būtinai pasidomėkite visais keliais ir greitkeliais, kuriais važiuosite, ir patikrinkite, ar nereikia mokėti kelių mokesčių ar rinkliavų.
Kitas žingsnis – sudaryti kelionės biudžetą ir nustatyti, kiek pinigų norite išleisti. Apsvarstykite galimybę iš anksto užsisakyti nakvynę ir visas lankytinas vietas, kurias planuojate aplankyti pakeliui. Jei įmanoma, pasistenkite užsisakyti skrydžius arba, jei reikia, naudokitės kitomis transporto priemonėmis – tai padės sutaupyti laiko ir pinigų.
Kalbant apie patį automobilį, prieš pradėdami kelionę įsitikinkite, kad atlikta išsami techninė apžiūra ir patikrintas visų svarbių skysčių lygis. Taip pat patikrinkite techninės apžiūros ir privalomojo civilinės atsakomybės draudimo galiojimą. Priklausomai nuo to, kur keliaujate, gali prireikti įsigyti papildomų reikmenų, pavyzdžiui, sniego grandines arba papildomą atsarginę padangą. Kai kuriose Europos šalyse kitose šalyse išduoti vairuotojo pažymėjimai negalioja, todėl gali tekti kreiptis dėl tarptautinio vairuotojo leidimo. Taip pat pasidomėkite kitų šalių reikalavimais dėl sezoninių padangų naudojimo (pvz. Italijoje žieminės padangos privalomos iki balandžio 15 dienos).
Galiausiai, prieš išvykdami nepamirškite įsigyti tinkamo draudimo. Įsitikinę, kad jūsų automobilis yra visiškai apdraustas, būsite ramūs kelionės metu ir galėsite ja mėgautis labiau. Taigi giliai įkvėpkite ir pradėkite planuoti – iki sėkmingos kelionės automobiliu po Europą liko vos keli žingsniai!