Kelionė yra ne tik puiki galimybė pamatyti pasaulį, bet ir galimybė patirti naujas kultūras, tradicijas ir maisto skonius. Tačiau dažnai kelionės gali tapti brangiu malonumu. Tad kaip sutaupyti kelyje, nepaaukojant sau brangiausių potyrių?

  1. Planuokite iš anksto. Daugelis skrydžių ir viešbučių kainų yra žemesnės, jei rezervuojate kelionę iš anksto. Be to, galite gauti nuolaidų arba ankstyvojo užsakymo pasiūlymų.
  2. Lankykitės ne sezono metu. Daugelyje turistinių vietų kainos nukrenta po sezono. Nors oras gali būti ne tiek patrauklus, tačiau mažiau žmonių, pigesni viešbučiai ir restoranai kompensuoja šį trūkumą.
  3. Naudokitės lojalumo programomis. Daugelis skrydžių bendrovių, viešbučių ir nuomos įmonių siūlo taškų programas, kurios gali būti paverstos nuolaidomis ar nemokamomis paslaugomis.
  4. Maitinkitės vietinėmis įstaigomis. Dažnai turistinės zonose maistas ir gėrimai yra brangesni. Vietinės kavinės, maži restoranėliai ar gatvės maisto pardavėjai dažnai pasiūlo skanesnį ir pigesnį maistą.
  5. Naudokitės viešuoju transportu. Vietoje to, kad nuomotumėtės automobilį ar naudotumėtės taksi, sutaupykite pinigų pasirinkdami vietinį autobusą, traukinį ar net dviračius.
  6. Rinkitės bendrabutį arba „Airbnb” tipo būstą. Nors viešbučiai gali pasiūlyti daugiau patogumų, bendrabučiai arba privačios nuomos būsto galimybės gali būti daug pigesnės ir suteikti daugiau autentiškų patyrių.
  7. Dalyvaukite nemokamose ekskursijose. Daug miestų siūlo nemokamas pėsčiųjų ekskursijas, kurioms vadovauja vietiniai gidai. Tai ne tik padės sutaupyti pinigų, bet ir suteiks unikalių potyrių ir galėsite pavelgti į miestą kitu, vietinių matomu, žvilgsniu.

Kelionės yra ne tik apie tai, kiek pinigų išleidžiame, bet ir apie patirtis, kurias gauname. Sekdami šias patarimus, galite sutaupyti, o kartu patirti visus kelionės malonumus. Bon voyage!