Kalnai mus kažkuo traukia. Galbūt tai, kad jie iškilę virš mūsų, primena mums apie mūsų pačių nereikšmingumą didingoje visumoje. O gal tai iššūkis įkopti į juos ir pasiekti viršūnę, kad pamatytume pasaulį iš naujos perspektyvos. Kad ir kas tai būtų, kalnai daugelį žmonių ypatingai traukia. Jei esate vienas iš tų žmonių, kurie mėgsta kalnus, šis tinklaraščio įrašas skirtas jums! Sudarėme 10 kalnų mylėtojų svajonių krypčių sąrašą. Nuo Šiaurės Amerikos iki Europos ir Azijos – tai vieni gražiausių pasaulio kalnų!

  1. Kilimandžaro kalnas, Tanzanija: Tai viena populiariausių kalnų mylėtojų krypčių, ir nesunku suprasti kodėl. Kilimariano kalnas yra 19 341 pėdų (5895 m) aukščiausia Afrikos viršūnė ir viena iš Septynių viršūnių – septynių aukščiausių kiekvieno žemyno viršūnių rinkinio. Kalnas yra prieinamas įvairaus meistriškumo žmonėms, todėl juo gali mėgautis visi – nuo pradedančiųjų iki patyrusių žygeivių.
  2. Fudži kalnas, Japonija: Fuji kalnas, Japonija: ši ikoniška viršukalnė per daugybę metų buvo vaizduojama nesuskaičiuojamoje daugybėje meno ir literatūros kūrinių, ir nesunku suprasti, kodėl. Šis 12 388 pėdų (3776 m) aukščio stratovulkanas yra aukščiausia Japonijos viršukalnė ir vienas ikoniškiausių šalies simbolių. Tai populiari žygeivių kelionių kryptis, o į viršūnę galite net leistis į ekskursiją su gidu.
  3. Kuko kalnas, Naujoji Zelandija: Šis nuostabus kalnas yra Pietų saloje, Naujosios Zelandijos Pietų Alpių regione. Stovintis 12 316 pėdų (3754 metrų) aukštyje, jis yra aukščiausia šalies viršūnė ir populiari alpinistų kelionių vieta. Jis taip pat žinomas kaip Aoraki, kas išvertus reiškia „debesų skrodėjas”, nes giedromis dienomis linkęs žvilgčioti pro debesis.
  4. Everesto kalnas, Nepalas / Tibetas: Everesto viršukalnė, viena garsiausių pasaulyje, yra 29 029 pėdų (8848 m) aukščio ir yra Nepalo ir Tibeto pasienyje. Tai viena iš septynių viršūnių ir populiari patyrusių alpinistų kelionių kryptis. Įkopimas nėra lengvas žygdarbis – tam reikia mėnesių pasiruošimo ir treniruočių, taip pat didelių finansinių investicijų.
  5. Matterhornas, Šveicarija: Ši kultinė viršūnė yra Šveicarijos Alpėse ir siekia 14 692 pėdų (4478 metrų) aukštį. Tai vienas iš labiausiai atpažįstamų kalnų Europoje, kuris yra populiari žygeivių ir alpinistų kelionių kryptis. Kopimas gali būti pavojingas dėl stačių šlaitų ir nuolat besikeičiančių oro sąlygų, todėl, jei ketinate bandyti įkopti, geriausia samdyti profesionalų gidą.
  6. Rainerio kalnas, Jungtinės Amerikos Valstijos: Šis aktyvus stratovulkanas, esantis Vašingtono valstijoje, yra 14 411 pėdų (4392 m) aukštyje. Tai viena populiariausių kalnų mylėtojų lankomų vietų, į kurią mėgsta kopti alpinistai. Tai taip pat viena pavojingiausių viršūnių – dėl didelio aukščio ir nenuspėjamų oro sąlygų net patyrę alpinistai gali atsidurti rimtame pavojuje, jei nebus pasiruošę.
  7. Elbrusas, Rusija: Šis miegantis ugnikalnis stūkso 18 510 pėdų (5642 m) aukštyje ir yra Rusijos Kaukazo kalnuose. Tai aukščiausia viršūnė tiek Europoje, tiek visame Eurazijos žemyne, todėl ji yra populiari keliautojų ir alpinistų vieta. Dėl didelio aukščio ir nenuspėjamų oro sąlygų įkopimas į viršūnę gali būti pavojingas, todėl prieš bandydami kopti būtinai pasisamdykite sertifikuotą gidą.
  8. Logano kalnas, Kanada: Logano viršūnė, esanti Kanados Jukono teritorijoje, yra 19 551 pėdų (5959 m) aukščio ir yra aukščiausias Kanados taškas. Dėl sudėtingo reljefo ir kvapą gniaužiančių vaizdų tai populiari alpinistų vieta. Tačiau tai labai atoki vieta, todėl prieš bandydami įkopti į viršūnę turite įsitikinti, kad esate tinkamai pasiruošę.

Nesvarbu, kur jus nuves kitas kalnų nuotykis, šias nuostabias Azijos viršūnes tikrai verta aplankyti! Dėl nuostabių vaizdų ir sudėtingo reljefo jos suteikia nepamirštamų įspūdžių bet kuriam keliautojui. Taigi nepamirškite pasiimti fotoaparato ir pasiruoškite tyrinėti aukščiausias pasaulio viršukalnes!