Jei ieškote nuostabios atostogų vietos, apsvarstykite Kroatiją! Šioje nuostabioje šalyje yra keletas geriausių lankytinų vietų Europoje. Nuo nuostabių Dalmatijos pakrantės paplūdimių iki žavių viduramžių miestų šalies gilumoje – Kroatijoje kiekvienas ras ką nors sau. Štai 10 vietų, kurių nenorėsite praleisti kito vizito metu!

Dubrovnikas:

Nei viena kelionė į Kroatiją nebūtų pilna be apsilankymo Dubrovnike – viename gražiausių ir geriausiai išsilaikiusių viduramžių miestų Europoje. Dėl nuostabios architektūros ir istorijos šį miestą privalo aplankyti kiekvienas keliautojas. Būtinai pasivaikščiokite miesto sienomis, nuo kurių atsiveria kvapą gniaužiantys Dubrovniko ir Adrijos jūros vaizdai.

Splitas:

Splitas – dar vienas Kroatijos miestas, kurį būtina aplankyti. Šiame istoriniame mieste stovi Romos imperatoriaus Diokletiano rūmai – vieni geriausiai išsilaikiusių senovinių griuvėsių pasaulyje. Splito senamiestyje taip pat verta apžiūrėti daugybę kavinių, restoranų ir parduotuvių.

Hvaras:

Hvaras – graži Kroatijos sala, garsėjanti nuostabiais paplūdimiais, skaidriu vandeniu ir Viduržemio jūros atmosfera. Saloje taip pat yra keletas istorinių vietų, įskaitant Hvaro tvirtovę ir Spanjolos pilį. Būdami Hvare būtinai paragaukite skanaus vietinio vyno!

Plitvicos ežerų nacionalinis parkas:

Šis nacionalinis parkas yra viena populiariausių turistinių vietų Kroatijoje. Parke yra 16 nuostabių ežerų, krioklių, miškų ir pėsčiųjų takų. Būtinai avėkite patogią avalynę, kad galėtumėte ištyrinėti viską, ką siūlo parkas!

Korčula:

Korčula – graži Kroatijos sala Adrijos jūroje. Sala garsėja vynuogynais, alyvmedžių giraitėmis ir viduramžių miestais. Ypač verta aplankyti Korčulos senamiestį, kuriame gausu parduotuvių, restoranų ir kavinių.

Zadaras:

Zadaras – gražus pakrantės miestas šiaurės Kroatijoje. Miestas garsėja romėnų laikų griuvėsiais, įskaitant Zadaro archeologijos muziejų ir Romos forumą. Būtinai pasivaikščiokite prie Zadaro jūros vargonų – neįtikėtino muzikos instrumento, kurio garsams sukurti naudojamos Adrijos jūros bangos.

Trogiras:

Trogiras – nedidelis miestelis Kroatijos pakrantėje. Miestas garsėja gerai išsilaikiusia viduramžių architektūra, įskaitant Šventojo Lauryno katedrą ir Kamerlengo pilį. Būtinai pasivaikščiokite siauromis miestelio gatvelėmis ir pasigrožėkite Adrijos jūros vaizdais.

Rovinj:

Rovinj: Rovinj – gražus pakrantės miestelis, esantis Istrijoje, Kroatijoje. Miestas garsėja venecijietiška architektūra, nuostabiais paplūdimiais ir skaidriu vandeniu. Būtinai pasivaikščiokite siauromis Rovinjo senamiesčio gatvelėmis ir pasigrožėkite Adrijos jūros vaizdais.

Pula:

Pulos miestas yra Istrijoje, Kroatijoje. Miestas garsėja romėnų laikų griuvėsiais, įskaitant Pulos areną ir Augusto šventyklą. Puloje taip pat yra keletas muziejų, įskaitant Istrijos archeologijos muziejų ir Šiuolaikinio meno muziejų.

Zagrebas:

Zagrebas yra Kroatijos sostinė ir didžiausias šalies miestas. Mieste yra daug istorinių vietų, įskaitant Zagrebo katedrą ir Šiuolaikinio meno muziejų. Viešėdami Zagrebe būtinai paragaukite gardžių vietinių patiekalų!

Tai tik kelios iš daugelio nuostabių vietų, kurias galite aplankyti Kroatijoje. Kadangi čia yra tiek daug ką pamatyti ir nuveikti, kelionė tikrai bus įsimintina!